Teenusedisaini
päev 2022

Cloud blobs
  • Location iconSolaris Apollo kino
  • Date icon1. juuni 2022

Tähistame üheskoos rahvusvahelist teenusedisaini päeva, 1. juunil!

Tänavusel teenusedisaini päeval mõtestame lahti, milliseid võimalusi pakuvad teenusedisaini meetodid erinevate kriisidega toimetulemisel ja kuidas luua tuleviku kindlaid tooteid ja teenuseid.

Cloud blobs
Cloud blobs
Sun blobs
Orange blobs
Blue blobs
Purple blobs

Ilusamat homset disainides

Praeguses ebakindlas majandusolukorras tunneme, et peame tegelema olevikuga ning tulevikku vaatamine tundub keeruline. Vaatamata aga kiireloomulistele tegemistele, peame suutma läbi mõelda ja hoida fookuses pikaajalist strateegiat, et saavutada jätkusuutlikku areng tulevikus.

Inspireerivaid, isiklikke ja praktilisi kogemusi jagavad nii avaliku- kui erasektori esindajad Eestist ja kaugemalt. Oma lugusid räägivad praktikud, kes on mõistnud, et disainmõtlemise meetodite rakendamine on võti tuleviku kriisidele ja väljakutsetele vastupidavate teenuste, toodete arendamiseks.

Orange blobs Yellow blobs

Esinejad

Juhani Haaparanta

Juhani on rahvusvahelise agentuuri EY Doberman Soome haru tegevdirektor. Oma varasema karjääri jooksul on ta töötanud juhtivatel disaini- ja kasutajakogemuse positsioonidel Nokias ja Microsoftis.

Guro Røberg

Guro on innovatsioonidirektor EY Doberman Oslo harus. Ta on töötanud disaini- ja konsultatsiooniettevõtetes NewYorgis, Kopenhaagenis ja Singapuris. Lisaks oma igapäevatööle on Guro ka lektor Kopenhaageni ärikoolis.

Joel Kotsjuba

Joel on teenusedisaini nõunik ja disainijuht Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi digiriigi arengu osakonnas. Varasemalt on ta töötanud teenusedisainerina ja kasutajauuringute läbiviijana disainiagentuuris Velvet.

Kertu Kuusik

Kertu on varasemalt uurinud privaatsuse tähtsust ja tähendust digitaalsetes keskkondades koolinoorte elus ning viimastel aastatel pühendanud rohkem aega laste internetiturvalisuse teemale. Igapäevaselt juhib Kertu Telias turunduse ja brändi üksust.

Reelika Ein

Reelika on organisatsioonidisainer ja innovatsioonikonsultant. Tema kogemus pärineb sellistest organisatsioonidest nagu Päästeamet, Siseministeerium, Idea Havas ja Kindlustusest Kindlustusmaakler. Täna on Reelika inimeste ja kultuuri juht Inzmos.

Ivi Kräkel

Ivi on viimased kolm aastat Swedbankis juhtinud meeskonda, kes tegeleb kodulaenutaotlustega, olnud eraisikute laenude tootejuht ja nüüd nõustamiskeskuse asejuht. Ivi töö on olnud seotud kliendi kogemuse ja ootuste juhtimisega läbi pideva muutuva keskkonna.

Helen Kannelmäe

Helen on agentuuri Rethink partner ja teenusedisainer. Tal on üle 15-aastane kogemus turunduse ja kommunikatsiooni vallas, põhifookusega digiturundusel.

Alari Orav

Alari on AKU disainer ja partner ja ka tuntud DJ. Alari on üks Eesti visuaalse identiteedi välja töötajatest.

Regina Tagger

Regina on Rahvusraamatukogu teenusedisainer. Hetkel kirjutamas magistritööd patsiendi teekonna parendusettepanekute disainimisega läbi kaasavate teenusedisainimeetodite.

Margus Veimann

Margus on Eesti Rahvusraamatukogus teenusedisainer. Tema peamisteks tööülesanneteks on disainivõimekuse arendamine teenusepõhises organisatsioonis ja teenusedisaini kui tööriistakasti rakendamine olemasolevate teenuste kui ka uute kujundamisel.

Programm

9:30-9:40
Avasõnad
moderaator Reelika Ein
9:40-10:00
Proaktiivsete teenuste arendamine (digi)riigis
Joel Kotsjuba
10:00-10:20
Kuidas saavad kokku kaasav disain ja bränding. Tartu uue identiteedi loomise teekonnast
Helen Kannelmäe ja Alari Orav
10:20-10:40
Teenusedisain kui tööriistakast rahvusraamatukogu tuleviku kujundamisel
Regina Tagger ja Margus Veimann
10:40-11:00
Kohvipaus
11:00-11:20
Mis juhtub, kui pank palub tudengitel oma teenuseid disainida? TalTech ja Swedbank’i koostöö projekt
Ivi Kräkel
11:20-11:40
Teenusedisaini meetodite kasutamine sotsiaalkampaaniate planeerimisel
Kertu Kuusik
11:40-12:30
Do the right thing. Product innovation beyond service design
Guro Røberg ja Juhani Haaparanta (ettekanne on inglise keeles)
12:30-12:45
Päeva kokkuvõte
12:45 -
Vegan snäkilaud
Organge blobs
Blue blobs
Orange blobs
Purple blobs