Teenusedisaini
päev
1. juuni 2023

Cloud blobs
  • Location iconCinamon Tallinn T1 IMAX
  • Date icon1. juuni 2023

Kõik teavad, et kui innovatsioon ei ole organisatsiooni sõnavaras, siis jääd rongist maha. Aga kuidas ikkagi jõuda nende uuenduslike ideedeni, mis toetaks ärilist kasvu?

Cloud blobs
Cloud blobs
Sun blobs
Orange blobs
Blue blobs
Purple blobs

Järgmine revolutsioon ühisloome äris.

Äri arendus läbi ühisloome nõuab organisatsioonilt väljumist mugavusstsoonist, sest arvamust tuleb küsida rohkematelt kui oma lähiümbruskonnast. Kuid majanduslik kasu, mida ühisloome tulemusel saavutada on võimalik, paneb aina rohkem organisatsioone seda tegema. Üha enam jõuavad need, kes on nihutanud oma organisatsiooni piire kaasates kliente, partnereid või ka konkurente ning tehisintellekti, jõudnud päriselt vajalike lahendusteni.

Teenusedisaini päeval kuuleme praktilisi näiteid nii era- kui avaliku sektori projektidest, kus organisatsiooni piiridest väljunud ühisloome on andnud tõuke innovatsioonile.

Orange blobs Yellow blobs

Esinejad

Jussi Hermunen

Jussil on üle 20 aasta kogemust teenusedisainis, kasutajakogemuse ja jätkusuutlikku äritegevuse vallas. Jussi on Digitalist Finland tegevdirektor. Jussi on eelnevalt juhtinud paljusid teisi Põhjamaade ettevõtteid nagu Ernst & Young Nordics innovatsioonijuhina ja Idean Stuudiot tegevjuhina.

Alina Kester

Alina on Liveni loovjuht. Alina on mitme magistrikraadiga spetsialist, kes tunneb end ühtiviisi kodus nii juhtimises, turunduses kui teenusedisainis. Erinevate distsipliinide valdamisel on võimalus luua midagi, mida ei ole kunagi varem loodud.

Martin Havik

Martin on Postimees Grupi tehnoloogiajuht. Ta on olnud keerukate telekommunikatsiooni, televisiooni, meedia ja IT lahenduste loomise juures tänaseks 10 aastat, omades varasemat kogemust nii Starmanist kui Elisast.

Mirjam Kristian

Mirjam on Rethinki loovjuht, kellel on laialdased kogemused brändingu ja turunduse vallas. Eesti riigi brändijuhina on ta juhtinud ja konsulteerinud mitmeid projekte ettevõtlusest hariduse ja turismini. Mirjam on 6 aastat õppinud ja töötanud Suurbritannias.

Janne Andresoo

Janne on Eesti Rahvusraamatukogu (RaRa) peadirektor, kelle ülesandeks on uudsete lahenduste juurutamine teenusepõhise organisatsiooni tööprotsessidesse ja selle järjepidev arendamine kaasates erinevaid olulisi osapooli ja kasutajagruppe RaRa tuleviku kujundamisse.

Kristel Veimann

Kristel on Eesti Rahvusraamatukogu (RaRa) teenuste juht, kelle ülesandeks on raamatukogu teenuste kvaliteedi tagamine ja koosloomes sündivate koostööde arendamine ning eestvedamine

Brita Moorus

Brita on Fairowni tootearenduse juht, kes omab pikaajalist kogemust finantstehnoloogia valdkonnas. Tema ülesandeks on disainida ringmajandusel põhinevaid tooteplatvorme ning juhtida arendusmeeskonna tööd.

Sirli Heinsoo

Sirli on reaalajamajanduse alaseid projekte juhtinud alates 2016. aastast, algselt juhtides ITLis Internet of Business projekti ning alates 2019. aastast reaalajamajanduse valdkonnajuhina MKMi ettevõtlus- ja tarbimiskeskkonna osakonnas.

Iivi Riivits-Arkonsuo, PhD

Iivi on praktik olles töötanud mitukümmend aastat uuringufirmas Turu-uuringute AS ja teadlane õpetades tudengeid ja uurides tarbija kaasamist. Viimastel aastatel vedanud turunduse valdkonda Ärikorralduse Instituudis.

Sander Välk

Sander on SEB innovatsioonijuht, ekspert interdistsiplinaarsete koostööprojektide kiirendamises, õppejõud inimkeskse disaini valdkonnas ja teadur biodisaini ideeloomet toetavate tööriistade arendamises (Imperial College London).

Programm

9:00-9:30
Kogunemine
9:30-9:40
Avasõnad
moderaator Mirjam Kristian, Rethink
9:40-10:00
Ühisloome uute kodude kujundamisel
Alina Kester, Liven
10:00-10:20
Ringmajandus finantstehnoloogia sektoris
Brita Moorus, Fairown
10:20-10:40
Raamatukogu meie taskus : koosloome kui mõtteviis
Janne Andresoo ja Kristel Veimann, Eesti Rahvusraamatukogu
10:40-11:00
Reaalajamajandus – ettevõtluskeskkonna mõttemaailma muutus avaliku ja erasektori koostöös
Sirli Heinsoo, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
11:00-11:30
Kohvipaus
11:30-11:50
Kui tahad minna kiiresti… siis mine koos
Martin Havik, Postimees Grupp
11:50-12:00
Teenusedisaini peaeriala TalTechi magistriõppekaval
Iivi Riivits-Arkonsuo (PhD), TalTech
12:00-12:20
Innovatsioon valdkondadeüleses koosloomes
Sander Välk, SEB
12:20-12:50
The age of uncertainty (ettekanne on inglise keeles)
Jussi Hermunen, Digitalist Finland (ettekanne on inglise keeles)
12:50-13:00
Päeva kokkuvõte
moderaator Mirjam Kristian, Rethink
13:00-
Lõunasöök
Organge blobs
Blue blobs
Orange blobs
Purple blobs